Indavideó

2012.01.24. 14:23 Cristiano66

Kikaptunk a rájátszás első mérkőzésén, oda az alsóház bajnoki címe

A Kornéliusz Bajnokság legutóbbi mérkőzésén a Celtic FC-t fogadtuk.

A két csapat korábbi mérkőzéseinek tapasztalata alapján azt lehetett mondani, hogy közel azonosak voltak a győzelmi esélyek, bár enyhén nekünk állt a zászló; olyan 2-3 gólos győzelemre lehett számítani felőlünk. Bár mindkét csapat védelme lyukas (kapott gólok tekintetében ugyanis közel azonosan álltunk), de lőtt gólokban viszont mi 30-cal jobbak voltunk az ellenfél gárdánál. Ezenkívül az őszi csapathoz képest egy hátvéddel, Sütő Tamással többek voltunk.

A találkozó első félidejében a Celtic FC 1 góllal vezetett (5-6). Ekkor még bőven volt esélyünk felhozni, hiszen emlékezzünk rá, ősszel a 2. félidő 6:3-as "hazai" sikert hozott.

A második félidőben azonban sajnos sokan (sajnos én sem) nem tudtak hozzátenni sokat a sikerhez. Mester Tibor ugyan hozta szokásos formáját (6 rúgott gól), és most a védőink is eléggé eredményesek voltak (Szarka László 2 gól, Sütő Tamás 1 gól), de a védekezésünket sokszor feladtuk a támadások sikerességének reményében. Még nem is ez lett volna a baj, hanem az, hogy a 2. félidőben volt egy olyan szituáció, amikor gólt lőttünk, de erre 1 percen belül 2-vel válaszoltak.

Bár egyénileg nem nagyon lehet szidni senkit sem (csak 2 játékos nyújtott viszonylag gyenge teljesítményt: Szarka János lassú volt és hamar elfáradt; én meg csak 2 bravúrt mutattam be egész meccsen, az 1. félidőben alig védtem ki valamit), ettől függetlenül a védekezésünk összességében csődöt mondott, mert Sütő Tamás sokszor hagyta el a helyét hátul, emiatt több ízben 1 az 1 vagy 2 az 1 ellenben támadhatott az ellenfél.

A másik indok, ami miatt tudott győzni az ellenfél gárda, az az, hogy volt egy Nagy Gerijük. Ő volt szinte minden ellenfél támadásnak az alfája és az ómegája, azaz tőle indultak és általában nála vagy az ő utolsó passzával fejeződtek be a támadásaik. Bátran merem mondani, hogy nélküle hoztuk volna a mérkőzést, hiszen csak ő 8 góllal terhelte meg a hálónkat, illetve mindössze 1 gólnak nem volt a részese, amikor Szöllősi Zoltán nagyon jól találta el a labdát, és az a hosszú oldalon landolt.

A vereségünkkel minimálisra csökkentek az esélyeink az alsóház bajnoki címére, hiszen már a Celtic FC is beelőzött bennünket.

White Sharks - Celtic FC 12-13

Felállás:
Kardos Krisztián - SZARKA LÁSZLÓ 2, SÜTŐ TAMÁS 1 - BÍRÓ GÁBOR 3 - MESTER TIBOR 6

- játszott mérkőzés
Utóbbi szepontnál az alábbiképpen: több mint 0 gól esetén minél kevesebb játszott mérkőzés, 0 gól esetén minél több játszott mérkőzés.